Obrót Ethereum

Ethereum (ETH) Trading at AvaTrade

Ethereum i Ethereum Classic

Ethereum udowadnia, że jest jedną z najkorzystniejszych inwestycji technologicznych w historii. Waluta cyfrowa została utworzona w 2015 r. i od tego czasu jej wartość wzrosła już o ponad 1000%. Aby lepiej zrozumieć czym jest Ethereum, trzeba powiedzieć, że jest to sieć open source, coś więcej niż tylko waluta cyfrowa.
Waluta cyfrowa Ethereum, znana także jako „Eter”, może przyczynić się do decentralizacji gospodarki globalnej i wpłynąć na wiele innych dziedzin. Ethereum jest wspierane przez wiele spółek Fortune 500, które spotkały się w 2016 r., aby podjąć rozmowy i połączyć siły w ramach rozwijania technologii sieci Ethereum. Ethereum wykazuje zmienność kursu, dzięki czemu może stanowić przedmiot obrotu inwestorów.

Ethereum Classic to pierwotna wersja łańcucha bloków Ethereum, na podstawie której stworzono nowszą wersję. Nowsza wersja przyjęła nazwę Ethereum. Łańcuchy bloków nie są kompatybilne, a aktualizacje jednego nie wpływają na drugi. Zmiany te przygotowały grunt pod utworzenie nowej kryptowaluty z inną nazwą, księgą główną, ceną i kapitalizacją rynkową. Ava Trade jest jednym z wiodących brokerów oferującym jedne z najlepszych warunków obrotu, w tym najniższe spready na kryptowaluty, jakie są dostępne na rynku.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, spekulujesz na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.

Co to jest Ethereum (ETH)?

Ethereum zostało stworzone i przedstawione światu przez Vitalika Buterina w 2013 r. i weszło do obrotu w lipcu 2015 r. Programiści szukali sposobu na odróżnienie waluty od Bitcoina i nadanie jej ekskluzywnego charakteru oraz funkcjonalności, które sprawią, że będzie wyróżniać się na rynku.
Opracowali nowe podejście z nową platformą i wspólnym językiem programowania. Ich oprogramowanie umożliwia klientom obsługę dowolnego programu, co sprawia, że proces łańcucha bloków i aplikacje Ethereum są znacznie bardziej efektywne niż wcześniej. Dzięki Ethereum programiści mogą tworzyć nowy rodzaj oprogramowania zwany „aplikacją zdecentralizowaną”. Ta technologia kodowania nie jest kontrolowana przez żadną osobę czy system centralny.

Zalety obrotu Ethereum i Ethereum Classic z AvaTrade

Obrót Ethereum i Ethereum Classic z AvaTrade oferuje korzyści, jakich nie oferują typowe giełdy kryptowalut.

 • Sprzedaż krótka– sprzedaż krótką definiuje określenie „kupuj na dołku, sprzedawaj na szczycie”; ten rodzaj transakcji pozwala inwestorom na wykorzystywanie bessy do zawierania transakcji i realizację zysków podczas hossy. Innymi słowy, sprzedaż krótka opiera się na przekonaniu, że indeks cenowy pójdzie w dół i będzie można go odkupić po niższej cenie w celu osiągnięcia zysku.
 • dźwignia – oznacza korzyść udzielaną inwestorowi przez brokera. Dzięki temu możesz otworzyć o wiele większą pozycję przy minimalnej inwestycji. Dźwignia finansowa może zwiększyć Twoje potencjalne zyski, ale może też zwiększyć Twoje straty.
 • Obrót zautomatyzowany– to program, który tworzy zlecenia automatyczne i wysyła je na rynek. Tego rodzaju systemy mogą wykonywać powtarzalne zadania z dużą szybkością. Pozwalają także na kopiowanie społecznościowe, czyli kopiowanie pozycji doświadczonych, odnoszących sukcesy inwestorów.

W przypadku obrotu z AvaTrade inwestor nie potrzebuje portfela, ponieważ transakcje są zawierane za pośrednictwem naszej internetowej platformy transakcyjnej zabezpieczonej protokołem SSL, co stanowi dużą zaletę, jeśli chodzi o zapobieganie potencjalnym atakom hakerskim i kradzieżom.

Dlaczego warto obracać kontraktami CFD na kryptowaluty z AvaTrade?

 • Bezpieczeństwo bez kompromisów – dzięki nadzorowi sześciu organów regulacyjnych oraz odrębnym rachunkom Twoje środki są chronione przez cały czas.
 • Szeroki wybór kryptowalut – Obracaj wieloma różnymi kryptowalutami dostępnymi na naszych platformach transakcyjnych.
 • Bez ukrytych opłat – Oferujemy całkowity brak prowizji i opłat bankowych od transakcji!
 • Kryptowaluty nigdy nie śpią – AvaTrade jest jednym z niewielu brokerów, którzy oferują obsługę i wsparcie przez całą dobę w 14 językach.
 • Wysoka dźwignia finansowa – Powiększ swój kapitał początkowy dzięki wysokiej dźwigni finansowej i zapewnij sobie ekspozycję znacznie przewyższającą saldo na Twoim rachunku.  Do 2:1
 • Ogranicz swoje ryzyko – Możesz ustawić poziomy zysku i straty za pomocą zleceń Stop Loss lub Take Profit. Określ maksymalną kwotę, jaką jesteś gotów zaryzykować, spekulując ceną, lub ustaw poziom cenowy, przy którym chcesz zrealizować zyski. Dostępne są także zlecenia przyszłościowe, takie jak Buy Stop czy Buy Limit.
 • Obracaj kryptowalutami w powiązaniu z walutami fiducjarnymi – W przeciwieństwie do wielu giełd, które pozwalają swoim klientom obracać kryptowalutami wyłącznie w powiązaniu z innymi kryptowalutami, nasi klienci mogą obracać kryptowalutami także w powiązaniu z walutami fiducjarnymi (USD, EUR, JPY itp.).

Technologia Ethereum

 • Aplikacja nigdy nie może zostać wyłączona
 • Aplikacje są chronione przed oszustami i hakerami za pomocą zabezpieczonej kryptografii
 • Nie można jej ocenzurować, ponieważ aplikacje opierają się na zasadzie grupowego procesu decyzyjnego
 • Osoba trzecia nie może zmienić żadnych danych
 • Ethereum ma więcej aplikacji niż Bitcoin

Przeglądarka Mist stanowi interfejs i cyfrowy portfel dla użytkowników Ethereum. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą przechowywać swoje kontrakty, wymieniać je i zarządzać nimi. Mist i MetaMask (kolejna przeglądarka) ułatwiają dostęp do aplikacji opartych na łańcuchu bloków.
Ethereum idzie na przód ze swoją przyjazną dla użytkowników platformą, która umożliwia im wykorzystywanie technologii łańcucha dostaw.
Obracaj kontraktami CFD (kontraktami na różnice kursowe) na Ethereum z AvaTrade i korzystaj z dogłębnych analiz rynkowych publikowanych na Sharp Trader, naszym serwisie edukacyjnym, na którym znajdziesz codzienne wiadomości, aktualizacje i wiele innych pomocnych narzędzi.

Cena Ethereum i czynniki rynkowe

Zauważono, że Ethereum może stać się czymś więcej niż tylko cyfrowym instrumentem finansowym. Jego wartość leży w zaawansowanym języku programowania łańcucha bloków, zwanym Solidity. Ma on odróżniać Ethereum od wszystkich pozostałych walut cyfrowych. Dzięki szerszemu zastosowaniu rośnie popyt programistów na „Eter”.
Cena Ethereum niedawno poszybowała w górę do najwyższego poziomu w historii. Notowania Bitcoina również rosną, a kiedy tak się dzieje, rośnie popyt inwestorów na inne kryptowaluty, które mogą przynieść zysk. Ponieważ Ethereum i Bitcoin nie stanowią dla siebie konkurencji, obie waluty mogą odnosić wzajemne korzyści.

Na wzrosty i spadki ceny Eteru mogą wpływać także zdarzenia losowe, takie jak ogólna zapaść wartości Ethereum, która nastąpiła w czerwcu 2017 r. Informacja i zapaść Ethereum nastąpiły po sobie w bardzo krótkim czasie, dosłownie sekundy po tym jak znaczna wyprzedaż sprowokowała inwestorów do zlikwidowania swoich pozycji na walucie cyfrowej. Jednakże, w tej sytuacji w ciągu kilku sekund algorytmy komputerowe wznowiły kupno i cena zaczęła rosnąć. Jak widać, zmienność kursów walut cyfrowych zmienia ceny w ciągu kilku sekund. Gdy to się stało, inwestorzy i opinia publiczna zadawali sobie te same pytania dotyczące odbicia ceny i jego czasookresu.
Każdy znaczny wzrost wartości może doprowadzić do korekty ceny. Na rynku kryptowalut, tak jak na każdym innym rynku, impet w pewnym momencie może zwolnić.

Trzydzieści dużych banków, giganci technologiczni i inne organizacje, w tym J.P. Morgan Chase, Microsoft i Intel, łączą siły z zamiarem opracowania biznesowych wersji oprogramowania stojącego za Ethereum. Zdolność do zapisywania i realizowania transakcji bez potrzeby pośrednika sprawia, że technologia łańcucha bloków zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców.

Obrót Ethereum

Warunki obrotu na AvaTrade:

 • Minimalna wielkość transakcji 1
 • Dźwignia finansowa w wysokości do
 • Godziny obrotu 24/7
 • Symbol na MT4 ETH**
 • Depozyt zabezpieczający 50%

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.
Maksymalna łączna wielkość pozycji na Ethereum wynosi 400.000 $ wg wartości nominalnej; szczegóły w zakładce Warunki i opłaty.