Handel Indeksy

Obrót indeksami online

trading indices
Obrót indeksami online to wspaniały sposób na spekulowanie na głównych rynkach finansowych świata i bycie na bieżąco z najważniejszymi rynkami akcji. Indeksowe instrumenty pochodne są obliczane jako średnia ważona cen akcji spółek osiągających najlepsze wyniki na giełdzie. Na AvaTrade znajdziesz najważniejsze indeksy, takie jak &P 500, NASDAQ 100, FTSE 100, IBEX 35, MIB 40 i wiele innych.

Obrót indeksami akcyjnymi z AvaTrade

AvaTrade oferuje jeden z najbogatszych asortymentów indeksów akcyjnych spośród wszystkich brokerów internetowych, dotyczący rynków z całego świata. Dołącz do AvaTrade i rozpocznij obrót z konkurencyjnymi spreadami, wysoką dźwignią finansową i szybką realizacją zleceń, na której można polegać.

 • Obracaj głównymi amerykańskimi, europejskimi i azjatyckimi indeksami akcyjnymi
 • Zajmuj pozycje długie lub krótkie – w zależności od Twoim przewidywań
 • Korzystaj z dźwigni finansowej w wysokości do do obrotu indeksami
 • Platforma MetaTrader 4 na komputery stacjonarne, tablety i urządzenia mobilne oraz nasza aplikacja AvaTradeGO
 • Ciesz się bezpieczeństwem obrotu z globalnie regulowanym brokerem
 • Niezrównane wsparcie i obsługa klienta w wielu językach

Rozpocznij obrót indeksami akcyjnymi z całego świata

Co to są indeksy?

Kontrakty CFD na indeksy akcyjne to instrumenty finansowe odzwierciedlające wartość spółek notowanych na giełdzie. Jednym z najważniejszych indeksów jest S&P 500, który odzwierciedla łączną wartość największych spółek notowanych na NYSE. Jeśli łączna wartość akcji tych spółek pójdzie w górę, wycena S&P 500 również pójdzie w górę.
Istnieją także indeksy odzwierciedlające wartość mniejszych spółek notowanych na NYSE oraz indeksy różnych giełd na całym świecie, od chińskiego HSI i japońskiego NIKKEI po niemiecki DAX i holenderski AEX.

Aktualne wiodące indeksy

Wybór 19 kontraktów CFD na indeksy akcyjne dokonany przez AvaTrade obejmuje najpopularniejsze obecnie indeksy w branży:

 • S&P 500 – Wartość indeksu Standard & Poor 500 opiera się na cenach akcji 500 największych spółek amerykańskich
 • DJIA – Indeks stanowi średnią ważoną cenę akcji najważniejszych spółek notowanych na NASDAQ i New York Stock Exchange (NYSE)
 • NASDAQ 100 – Indeks odzwierciedla wartość 100 niefinansowych spółek notowanych na NASDAQ
 • FTSE 100 – Indeks FTSE 100 grupuje 100 największych brytyjskich spółek akcyjnych
 • DJ EURO STOXX 50 – Indeks Euro Stoxx 50 odzwierciedla wartość akcji 50 największych spółek europejskich

Szczegółowe informacje na temat pełnego zakresu oferowanych indeksów, w tym spreadów, godzin obrotu i wielkości lota, znajdziesz w zakładce warunki obrotu.

Dlaczego warto obracać kontraktami CFD?

Obrót kontraktami CFD na indeksy oferuje inwestorom wiele korzyści. Obrót kontraktami CFD (kontraktami na różnice kursowe) umożliwia kupowanie lub sprzedawanie instrumentów finansowych bez faktycznego posiadania instrumentu bazowego. Mogą to być towary, akcje lub w przypadku kontraktów CFD na indeksy akcyjne – wartość indeksów bazowych.

Inwestor może złożyć zlecenie kupna np. na CAC-40. Jeśli wycena indeksu pójdzie w górę, sprzedając instrument zarobi różnicę pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży. Jeśli wycena pójdzie w dół, inwestor pokryje różnicę.

Ponieważ inwestor nigdy nie jest właścicielem instrumentu, koszty są o wiele niższe i nie ma ograniczeń co do zajmowania pozycji krótkich, a wartość inwestycji można podwyższyć nawet 400-krotnie.

Jak AvaTrade może Ci pomóc?

Możesz odwiedzić sekcję edukacyjną, aby dowiedzieć się więcej na temat kontraktów CFD. Odwiedź Sharp Trader, nasz portal edukacyjny dla kompleksowego obrotu online.

Wybierz AvaTrade na swojego brokera CFD i rozpocznij obrót globalnymi indeksami z AvaTrade.