EOS

Co to jest EOS?
Największy konkurent Ethereum

EOS to jedna z najpotężniejszych platform technologii blockchain do zdecentralizowanych aplikacji. Jest podobna do platformy Ethereum, jednak jest od niej szybsza, bardziej skalowalna, i umożliwia użytkownikom bardziej efektywne budowanie zdecentralizowanych aplikacji.
Platforma EOS.IO jest rozwijana przez spółkę prywatną block.one i umożliwi przetwarzanie milionów transakcji na sekundę za pomocą skalowania horyzontalnego. Starsze ekosystemy, takie jak Bitcoin czy Ethereum, mogą poczuć się przy niej jak stare komputery z lat 80. z bardzo ograniczoną mocą obliczeniową.

Obecnie trwa 341-dniowy okres dystrybucji 1 mld tokenów EOS w łańcuchu bloków Ethereum za pomocą kontraktu smart.

Oficjalnie EOS.IO stanie się oprogramowaniem open source z dniem 1 czerwca 2018 r., kiedy zostanie udostępnione deweloperom do eksploatacji potencjału waluty EOS. Właściciele tokenów EOS funkcjonują na zasadzie akcjonariuszy tradycyjnych spółek akcyjnych, dzięki czemu mogą oddawać głosy i uczestniczyć w zarządzaniu łańcuchem bloków proporcjonalnie do posiadanego udziału.

Z powyższych względów analitycy finansowi na całym świecie twierdzą, że EOS jest przyszłością rozproszonych spółek i technologii blockchain.

Ava Trade jest jednym z wiodących brokerów oferującym jedne z najlepszych warunków obrotu, w tym najniższe spready na kryptowaluty, jakie są dostępne na rynku.

Dlaczego warto obracać EOS z AvaTrade?

 • AvaTrade oferuje kontrakty CFD na EOS z dźwignią finansową do
 • Rynek kryptowalut jest dostępny dla inwestorów 24/7
 • Możesz rozpocząć obrót kontraktami CFD na EOS już od kwoty
 • Zmienność kursu EOS czyni ten instrument interesującym dodatkiem do każdego portfela transakcyjnego
 • Możesz sprzedawać EOS (zajmować pozycje krótkie) i potencjalnie zarabiać nawet na spadkach kursu
 • AvaTrade oferuje obrót EOS bez prowizji i transakcje bez opłat bankowych
 • Nie ma potrzeby otwierania portfela kryptowalutowego, aby zarabiać na zmianach kursu EOS, jeśli prowadzisz obrót z AvaTrade
 • Ciesz się niezrównaną obsługą klienta w wielu językach
 • Brak potrzeby zakupu e-walut bądź ponoszenia ryzyka kradzieży lub ataku hackerskiego na portfel elektroniczny, ponieważ nie dokonujesz faktycznego zakupu lub sprzedaży EOS
 • AvaTrade jest regulowana na 5 kontynentach

Maksymalna łączna wielkość pozycji na EOS wynosi 50.000 £/$/€.

Dlaczego warto obracać kontraktami CFD na kryptowaluty z AvaTrade?

 • Bezpieczeństwo bez kompromisów – dzięki nadzorowi sześciu organów regulacyjnych oraz odrębnym rachunkom Twoje środki są chronione przez cały czas.
 • Szeroki wybór kryptowalut – Obracaj wieloma różnymi kryptowalutami dostępnymi na naszych platformach transakcyjnych.
 • Bez ukrytych opłat – Oferujemy całkowity brak prowizji i opłat bankowych od transakcji!
 • Kryptowaluty nigdy nie śpią – AvaTrade jest jednym z niewielu brokerów, którzy oferują obsługę i wsparcie przez całą dobę w 14 językach.
 • Wysoka dźwignia finansowa – Powiększ swój kapitał początkowy dzięki wysokiej dźwigni finansowej i zapewnij sobie ekspozycję znacznie przewyższającą saldo na Twoim rachunku.  Do 2:1
 • Ogranicz swoje ryzyko – Możesz ustawić poziomy zysku i straty za pomocą zleceń Stop Loss lub Take Profit. Określ maksymalną kwotę, jaką jesteś gotów zaryzykować, spekulując ceną, lub ustaw poziom cenowy, przy którym chcesz zrealizować zyski. Dostępne są także zlecenia przyszłościowe, takie jak Buy Stop czy Buy Limit.
 • Obracaj kryptowalutami w powiązaniu z walutami fiducjarnymi – W przeciwieństwie do wielu giełd, które pozwalają swoim klientom obracać kryptowalutami wyłącznie w powiązaniu z innymi kryptowalutami, nasi klienci mogą obracać kryptowalutami także w powiązaniu z walutami fiducjarnymi (USD, EUR, JPY itp.).

EOS na rynkach

Twórcą EOS jest Dan Larimer, założyciel Bitshares oraz Steem – dwóch platform kryptowalutowych, które funkcjonują do dziś. Pierwsza zapowiedź EOS miała miejsce na konferencji w 2017 r., gdy przedstawiono nietypową ofertę ICO (Initial Coin Offering) – tokeny są dystrybuowane przez okres blisko roku według następującego harmonogramu:

  1. Dystrybucja 200.000.000 tokenów EOS (20% łącznej liczby tokenów) w ciągu 5 dni od 26 czerwca 2017 r. do 1 lipca 2017 r.
  2. Dystrybucja 700.000.000 tokenów EOS (70% łącznej liczby tokenów) w ciągu 350 następujących po sobie okresów 23-godzinnych (2.000.000 tokenów w okresie)

począwszy od 1 lipca 2017 r.

 1. 100.000.000 EOS (10% łącznej liczby tokenów) zarezerwowane dla block.one.

Cena początkowa EOS wynosiła 5 $ za token, jednak szybko spadła do ok. 0,48 $ za token. W listopadzie 2017 r. notowania EOS zaczęły rosnąć, a w styczniu 2018 r. osiągnęły rekordową wartość ok. 13 $ za token. W ciągu pierwszych 6 miesięcy kapitalizacja rynkowa EOS wzrosła blisko dziesięciokrotnie.

[vc_row el_class=”margin-on-small”][vc_column][vc_column_text el_class=”img-margin”]

Chociaż EOS wciąż pozostaje w dużym stopniu walutą konceptualną, już teraz wykazuje potencjalne zalety:

 • Jest skalowalna horyzontalnie i wertykalnie (miliony transakcji na sekundę z asynchroniczną komunikacją i paralelnym przetwarzaniem)
 • Jest ekosystemem open source
 • Transakcje są w 100% darmowe (dzięki modelowi własności, w którym użytkownicy posiadają zasoby i mogą z nich korzystać na podstawie posiadanego udziału zamiast płacić za transakcje)
 • Uproszczenie procesów, takich jak usuwanie usterek i zmiany łańcucha bloków

Jednakże, przyszłość EOS pozostaje niepewna. Nikt nie może być pewien, czy ta e-waluta zyska popularność jako waluta transakcyjna.

Traderzy i inwestorzy będą nadal uczestniczyć w ICO i dystrybucji tokenów do oficjalnego uruchomienia platformy open source dnia 1 czerwca 2018 r., uważnie śledząc postępy zespołu rozwojowego w najbliższych miesiącach.

Harmonogram EOS
Narodziny rewolucyjnego ekosystemu

 • Początek 2017 r. – uruchomienie nowego łańcucha bloków EOS
 • 26 czerwca 2017 r. – przydział pierwszych 200.000.000 tokenów EOS
 • 1 lipca 2017 r. – przydział pozostałych 700.000.000 tokenów EOS w okresie 350 dni
 • 1 czerwca 2018 r. – udostępnienie oprogramowania open source EOS.IO szerszej społeczności

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki warunki obrotu i opłaty, aby dowiedzieć się więcej na temat obrotu EOS.

Zarejestruj się już teraz i rozpocznij obrót EOS/USD z AvaTrade.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.
Maksymalna łączna wielkość pozycji na EOS wynosi 50.000 $ wg wartości nominalnej; szczegóły w zakładce Warunki i opłaty.