Co to jest EOS?
Największy konkurent Ethereum

EOS to jedna z najpotężniejszych platform technologii blockchain do zdecentralizowanych aplikacji. Jest podobna do platformy Ethereum, jednak jest od niej szybsza, bardziej skalowalna, i umożliwia użytkownikom bardziej efektywne budowanie zdecentralizowanych aplikacji.
Platforma EOS.IO jest rozwijana przez spółkę prywatną block.one i umożliwi przetwarzanie milionów transakcji na sekundę za pomocą skalowania horyzontalnego. Starsze ekosystemy, takie jak Bitcoin czy Ethereum, mogą poczuć się przy niej jak stare komputery z lat 80. z bardzo ograniczoną mocą obliczeniową.

Obecnie trwa 341-dniowy okres dystrybucji 1 mld tokenów EOS w łańcuchu bloków Ethereum za pomocą kontraktu smart.

Oficjalnie EOS.IO stanie się oprogramowaniem open source z dniem 1 czerwca 2018 r., kiedy zostanie udostępnione deweloperom do eksploatacji potencjału waluty EOS. Właściciele tokenów EOS funkcjonują na zasadzie akcjonariuszy tradycyjnych spółek akcyjnych, dzięki czemu mogą oddawać głosy i uczestniczyć w zarządzaniu łańcuchem bloków proporcjonalnie do posiadanego udziału.

Z powyższych względów analitycy finansowi na całym świecie twierdzą, że EOS jest przyszłością rozproszonych spółek i technologii blockchain.

Dlaczego warto obracać EOS z AvaTrade?

 • AvaTrade oferuje kontrakty CFD na EOS z dźwignią finansową do
 • Rynek kryptowalut jest dostępny dla inwestorów 24/7
 • Możesz rozpocząć obrót kontraktami CFD na EOS już od kwoty
 • Zmienność kursu EOS czyni ten instrument interesującym dodatkiem do każdego portfela transakcyjnego
 • Możesz sprzedawać EOS (zajmować pozycje krótkie) i potencjalnie zarabiać nawet na spadkach kursu
 • AvaTrade oferuje obrót EOS bez prowizji i transakcje bez opłat bankowych
 • Nie ma potrzeby otwierania portfela kryptowalutowego, aby zarabiać na zmianach kursu EOS, jeśli prowadzisz obrót z AvaTrade
 • Ciesz się niezrównaną obsługą klienta w wielu językach
 • Brak potrzeby zakupu e-walut bądź ponoszenia ryzyka kradzieży lub ataku hackerskiego na portfel elektroniczny, ponieważ nie dokonujesz faktycznego zakupu lub sprzedaży EOS
 • AvaTrade jest regulowana na 5 kontynentach

Maksymalna łączna wielkość pozycji na EOS wynosi 50.000 £/$/€.

EOS na rynkach

Twórcą EOS jest Dan Larimer, założyciel Bitshares oraz Steem – dwóch platform kryptowalutowych, które funkcjonują do dziś. Pierwsza zapowiedź EOS miała miejsce na konferencji w 2017 r., gdy przedstawiono nietypową ofertę ICO (Initial Coin Offering) – tokeny są dystrybuowane przez okres blisko roku według następującego harmonogramu:

 1. Dystrybucja 200.000.000 tokenów EOS (20% łącznej liczby tokenów) w ciągu 5 dni od 26 czerwca 2017 r. do 1 lipca 2017 r.
 2. Dystrybucja 700.000.000 tokenów EOS (70% łącznej liczby tokenów) w ciągu 350 następujących po sobie okresów 23-godzinnych (2.000.000 tokenów w okresie)
 3. począwszy od 1 lipca 2017 r.

 4. 100.000.000 EOS (10% łącznej liczby tokenów) zarezerwowane dla block.one.

Cena początkowa EOS wynosiła 5 $ za token, jednak szybko spadła do ok. 0,48 $ za token. W listopadzie 2017 r. notowania EOS zaczęły rosnąć, a w styczniu 2018 r. osiągnęły rekordową wartość ok. 13 $ za token. W ciągu pierwszych 6 miesięcy kapitalizacja rynkowa EOS wzrosła blisko dziesięciokrotnie.

Chociaż EOS wciąż pozostaje w dużym stopniu walutą konceptualną, już teraz wykazuje potencjalne zalety:

 • Jest skalowalna horyzontalnie i wertykalnie (miliony transakcji na sekundę z asynchroniczną komunikacją i paralelnym przetwarzaniem)
 • Jest ekosystemem open source
 • Transakcje są w 100% darmowe (dzięki modelowi własności, w którym użytkownicy posiadają zasoby i mogą z nich korzystać na podstawie posiadanego udziału zamiast płacić za transakcje)
 • Uproszczenie procesów, takich jak usuwanie usterek i zmiany łańcucha bloków

Jednakże, przyszłość EOS pozostaje niepewna. Nikt nie może być pewien, czy ta e-waluta zyska popularność jako waluta transakcyjna.

Traderzy i inwestorzy będą nadal uczestniczyć w ICO i dystrybucji tokenów do oficjalnego uruchomienia platformy open source dnia 1 czerwca 2018 r., uważnie śledząc postępy zespołu rozwojowego w najbliższych miesiącach.

Harmonogram EOS
Narodziny rewolucyjnego ekosystemu

 • Początek 2017 r. – uruchomienie nowego łańcucha bloków EOS
 • 26 czerwca 2017 r. – przydział pierwszych 200.000.000 tokenów EOS
 • 1 lipca 2017 r. – przydział pozostałych 700.000.000 tokenów EOS w okresie 350 dni
 • 1 czerwca 2018 r. – udostępnienie oprogramowania open source EOS.IO szerszej społeczności

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki warunki obrotu i opłaty, aby dowiedzieć się więcej na temat obrotu EOS.

Zarejestruj się już teraz i rozpocznij obrót EOS/USD z AvaTrade.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.
Maksymalna łączna wielkość pozycji na EOS wynosi 50.000 $ wg wartości nominalnej; szczegóły w zakładce Warunki i opłaty.