Kryptowaluta

Kryptowaluta

Kryptowaluty – nowe złoto

Teraz AvaTrade oferuje wszystkim inwestorom możliwość obrotu wieloma wiodącymi walutami cyfrowymi 24/7. Większość osób słyszało już o kryptowalutach jako konwencjonalnej i popularnej opcji inwestycyjnej. Głównym celem tej nowej technologii jest umożliwienie ludziom dokonywania zakupów, zawierania transakcji i inwestowania bez potrzeby korzystania z pośrednictwa banków lub innych instytucji finansowych. Kryptowaluty charakteryzują się dużą zmiennością kursów i mogą stanowić zyskowny dodatek do portfela każdego inwestora.
Kryptowaluty nie są fizycznymi pieniędzmi, to elektroniczne, cyfrowe instrumenty istniejące w postaci danych. Technologia stojąca za daną kryptowalutą w dużej mierze odpowiada za jej wartość, w związku z czym nowe technologie stawiają na bezpieczeństwo identyfikacji i transferu pieniądza.
Pierwszą walutą cyfrową był Bitcoin, który do dzisiaj wyznacza standard porównawczy dla wszystkich innych kryptowalut. W jego ślady poszedł Litecoin i dziś są to dwie najbardziej cenione kryptowaluty na rynku. Funkcjonuje także kilka innych walut cyfrowych, które uzyskują duży udział w rynku, takich jak Bitcoin i Bitcoin Cash, Dash, Ripple, Ethereum i Ethereum Classic, Monero i NEO.

Obracaj głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitecoin, Bitcoin Cash, Litecoin i Ethereum 24/7 z AvaTrade na warunkach, jakich nie oferuje żadna inna giełda kryptowalut.
Tylko w tym roku nastąpiła absolutna eksplozja, jeśli chodzi o liczbę ofert obrotu kryptowalutami. Poniżej znajdziesz informacje na temat innych prestiżowych kryptowalut, takich jak NEO, Monero, Ethereum Classic, Dash, IOTA i Zcash.

Dlaczego warto obracać kryptowalytami z AvaTrade?

AvaTrade oferuje konkurencyjne spready i brak prowizji od zawieranych transakcji, co sprawia, że obrót kryptowalutami jest bardziej zyskowny. Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty. Wybierając AvaTrade, masz pewność, że prowadzisz obrót za pośrednictwem brokera renomowanego w 100%. A oto inne powody, by rozpocząć obrót kryptowalutami z AvaTrade już dziś:

  • Rozpocznij obrót już od
  • Zarabiaj na wielu najpopularniejszych kryptowalutach na rynku
  • Konkurencyjne stopy swap
  • Na wszystkich parach można zajmować pozycje krótkie
  • Dźwignia finansowa w wysokości do
  • Całodobowa obsługa i wsparcie w 14 językach
  • Kwotowania i wykresy na żywo
  • Platformy transakcyjne dla inwestorów na wszystkich poziomach
  • Zaawansowana platforma MT4 i nowa powiązana aplikacja mobilna AvaTradeGO

Obracaj Bitcoinem – królem kryptowalut oraz Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoinem na platformie MT4 AvaTrade i za pomocą aplikacji AvaTradeGO.
A oto krótki opis głównych kryptowalut dostępnych do obrotu na AvaTrade:

bitcoin

Bitcoin i Bitcoin Cash

Ta waluta z gigantycznym potencjałem nie tylko otworzyła drzwi pozostałym walutom, ale z dumą wiedzie prym na globalnych rynkach. Pilnuje się, aby nie wyprodukowano nadmiernej ilości Bitcoina, a maksymalna uzgodniona ilość wynosi 21 mln jednostek. Na początku istnienia waluty 1 $ kosztował 1309 BTC. Jednakże, już wkrótce los się odwrócił i w 2017 r. wartość Bitcoina przekroczyła barierę 2000 $, co oznacza, że 1 BTC był warty 2000 $. Z pewnością był to znaczący krok milowy dla twórcy Bitcoina Satoshiego Nakamoto.

Ethereum

Ethereum i Ethereum Classic

Ethereum to więcej niż tylko waluta – to coś jak jeden gigantyczny komputer łączący w sobie wiele komputerów rozsianych po całym świecie. Ethereum potrafi odpowiadać na skomplikowane żądania. Jego zdolność do przechowywania rewolucyjnych programów komputerowych daje mu przewagę nad Bitcoinem i przyciąga uwagę banków z całego świata. Te oraz inne czynniki sprawiły, że w tym roku wartość Ethereum wzrosła o prawie 1000%!

Inne popularne kryptowaluty, które wzięły szturmem globalne rynki:

Ripple

Ripple

Ripple można opisać jako kolejną generację sieci płatniczych. Tę walutę cyfrową wprowadzono z myślą o liderach branży finansowej i jak dotąd pozostaje ona wiodącą technologią. W ostatnich tygodniach kurs kryptowaluty poszybował w górę, a tylko jednego dnia notowania Ripple wzrosły o 71%.

Dash

Dash

Dash to bardzo popularna kryptowaluta, która przez wielu jest przedstawiana jako Bitcoin 2.0. Ten instrument cyfrowy został wprowadzony jako remedium na wady Bitcoina. Jego twórcy dodali nowe funkcjonalności, dzięki czemu obrót Dash jest szybszy i bardziej anonimowy niż w przypadku Bitcoina. W ciągu dwóch ostatnich tygodni wartość Dash wzrosła o ponad 100%!

litecoin

Litecoin

Litecoin jest pod wieloma względami podobny do Bitcoina i jest jednym z weteranów na rynku kryptowalut. Jednakże, są dwie zasadnicze różnice pomiędzy Litecoinem i Bitcoinem: szybkość i ilość. Utworzenie bloku Bitcoina trwa 10 minut, a w przypadku Litecoina potrzeba tylko 2,5 minuty, czyli 4 razy mniej. Ponadto, Litecoin przyciąga wielu użytkowników, ponieważ ilość jednostek, jaką można wyprodukować, jest 4 razy większa niż w przypadku Bitcoina! Jednakże, Litecoin wykorzystuje bardzo złożoną kryptografię, a jego „wydobywanie” jest często bardziej skomplikowane niż w przypadku innych kryptowalut.

monero

Monero

Monero (XMR) zostało utworzone w kwietniu 2014 r. i koncentruje się na ochronie prywatności, decentralizacji i możliwości skalowania. Jest to bezpieczny, prywatny i niemożliwy do wyśledzenia system walutowy. Monero wykorzystuje specjalny rodzaj kryptografii, aby zapewnić całkowity brak możliwości wyśledzenia i powiązania transakcji. Słowo „Monero” pochodzi z języka esperanto i dosłownie oznacza „monetę”.

neo

NEO

NEO to pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta i platforma łańcucha bloków open-source uruchomiona w Chinach. NEO wykorzystuje unikatowy algorytm łańcucha bloków podobny do modelu Ethereum. Oprócz funkcji podstawowych, NEO obsługuje zdecentralizowany handel oraz identyfikację i cyfryzację kilku rodzajów aktywów.

Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluty to szyfrowane waluty cyfrowe transmitowane pomiędzy uczestnikami transakcji. Są zdecentralizowane, co oznacza, że nie podlegają nadzorowi banków czy instytucji rządowych. Stanowią sekwencję szyfrowanych kodów transmitowanych i przechowywanych w sieci. Wszystkie transakcje są potwierdzane i zapisywane w publicznym rejestrze. System wykorzystuje inne złożone techniki do certyfikacji i walidacji procesu archiwizacyjnego.
Brak regulacji kryptowalut oznacza, że z natury charakteryzują się wysoką zmiennością cen. Inwestycja w kryptowaluty może w krótkim czasie przynieść duży zysk, ale sytuacja może się odwrócić i szybko wygenerować stratę. Jedną z przyczyn, dla których kryptowaluty nie są jeszcze akceptowane przez wiele przedsiębiorstw, jest brak regulacji.
Liczba jednostek waluty, jaka może zostać wypuszczona do obiegu jest z góry określona. Po wyczerpaniu tego limitu nie ma możliwości wyemitowania dodatkowych jednostek.
W rzeczywistości ceny Bitcoina i innych walut cyfrowych rosną i spadają z różnych przyczyn, takich jak publikacje w mediach, informacje o aktualnych wydarzeniach czy wystąpienia przedstawicieli władz państwowych. Korzysta z nich coraz więcej osób, dlatego cena rośnie. Nieprzewidywalność kryptowalut sprawia, że wielu inwestorów uważa je za ekscytujące. Obecnie toczą się dyskusje na temat sposobu zarządzania kryptowalutami, co samo w sobie może wpłynąć na cenę.

Jak doszło do powstania kryptowalut?

W 2009 r. Satoshi Nakamoto odkrył sposób na zbudowanie zdecentralizowanego systemu obrotu pieniądzem bez jednostki centralnej. W rezultacie Bitcoin został przedstawiony światu jako pierwsza waluta cyfrowa w swoim rodzaju.
„Łańcuch bloków” to główny rejestr, który odnotowuje i zapisuje wszystkie transakcje, operacje wydobywcze i zakupy. Jednocześnie, wymaga on walidacji własności waluty. Z technicznego punktu widzenia, transakcja nie jest finalizowana, dopóki nie zostanie dodana do łańcucha bloków, co zazwyczaj trwa kilka minut i jest nieodwracalne. W okresie pomiędzy transakcjami jednostki waluty są niedostępne dla stron, co uniemożliwia dwukrotne wydanie, oszustwo i duplikację.
Każdy użytkownik ma swój „portfel” z danymi, które potwierdzają, że jest on właścicielem danej krytpowaluty. Portfel użytkownika umożliwia mu wysyłanie i odbieranie waluty i pełni funkcję osobistego rejestru transakcji. Portfele są projektowane tak, aby zapewnić ich bezpieczeństwo, jednak należy rozważyć zastosowanie haseł i dodatkowych środków bezpieczeństwa. Portfele mogą być przechowywane w chmurze lub na wewnętrznym dysku twardym.
Tzw. „górnicy” pełnią funkcję „księgowych” społeczności użytkowników kryptowaluty.
Wykorzystując metody techniczne, tworzą nowe jednostki waluty i weryfikują łańcuchy bloków.

Dlaczego warto obracać kryptowalutami?

Jest wiele powodów, dla których waluty cyfrowe zyskują popularność na całym świecie. Ich podaż jest ograniczona, a dokładną liczbę jednostek waluty, jaka może zostać wyemitowana, określa kod źródłowy. Użytkownicy kryptowalut odnoszą inne korzyści niż użytkownicy walut tradycyjnych. Przykładowo, władze państwowe nie mogą ingerować w obrót, a banki nie mogą zablokować rachunku inwestora. Ponieważ liczba jednostek kryptowaluty jest ograniczona, kryptowaluty są surowcami nieodnawialnymi – bardziej przypominają metale niż waluty – a ich wartość może rosnąć z biegiem czasu.
Waluty cyfrowe są atrakcyjne dla osób, którym nie odpowiada bezpośrednia kontrola banków i władz państwowych. Prywatność i anonimowość są kluczowe dla własności kryptowalut, co wiele osób sobie ceni. Identyfikacja rachunków użytkowników staje się coraz trudniejsza. Zasadniczo, transakcje są tańsze niż w przypadku tradycyjnego pośrednictwa banków.
W przyszłości kryptowaluty mogą zmienić świat finansów, a tymczasem wciąż znajdują się w fazie rozwoju. Użytkownicy walut cyfrowych muszą pamiętać o ich ograniczeniach i zmienności kursu teraz i w dającej się przewidzieć przyszłości.
Zmiany kursu są dyktowane przede wszystkim przez popyt rynkowy, a dzięki skomplikowanemu kodowi kryptowaluty są niemożliwe do podrobienia. Stanowią zyskowny, choć niepewny przedmiot inwestycji. Wyniki długoterminowe wciąż pozostają tajemnicą, jednak kryptowaluty stale zyskują na popularności i w najbliższej przyszłości pozostaną z nami i najprawdopodobniej będą miały się dobrze.
Uwaga: Wysoka zmienność kursów na rynku kryptowalut oferuje niezliczone okazje transakcyjne.
Z uwagi na wahania cen, obrót niektórymi parami kryptowalutowymi może zostać wstrzymany lub mogą one zostać okresowe usunięte z naszych platform transakcyjnych.
Aby zapoznać się z warunkami obrotu dostępnymi kryptowalutami, wejdź w zakładkę warunki.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.