bitcoin trading

Obrót kontraktami CFD na Bitcoina, Bitcoin Cash i Bitcoin Gold w 4 prostych krokach

 1. Otwórz rachunek transakcyjny na AvaTrade
 2. Zasil swój rachunek
 3. Wybierz kontrakt na
 4. Rozpocznij obrót

Bitcoin

Bitcoin, pierwsza waluta cyfrowa na świecie, zyskuje globalną popularność. Teraz inwestorzy mogą obracać Bitcoinem z AvaTrade, jest to idealny instrument do transakcji na kontraktach CFD. Na naszej platformie – MetaTrader 4możesz obracać tą szybko rozwijającą się walutą w powiązaniu z dolarem 24/7. Inwestorzy walutowi cenią sobie Bitcoina, Bitcoin Cash i Bitcoin Gold ze względu na zmienność kursu, która sprawia, że są to idealne instrumenty do obrotu kontraktami CFD.

Bitcoin Cash

Ta nowa kryptowaluta ,utworzona 1 sierpnia 2017 r. w wyniku „twardego widelca” Bitcoina, dała początek nowej wersji łańcucha bloków z innymi zasadami. Dzięki przejściu z głównego łańcucha bloków Bitcoina do nowej wersji, oprogramowanie może obsługiwać większą liczbę transakcji.

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold jest rezultatem drugiego podziału Bitcoina (tj. drugą wersją pochodzącą od kodu źródłowego Bitcoina). Wersja ta zachowuje historię transakcji Bitcoina, co oznacza, że jeśli posiadałeś Bitcoina przed podziałem, teraz posiadasz taką samą ilość Bitcoin Gold. Kryptowaluta ma na celu wprowadzenie alternatywnego algorytmu wydobywania, który charakteryzuje się mniejszą wrażliwością na optymalizację opartą na ASIC, dzięki czemu użytkownicy mogą zarobić więcej podczas swoich cyklów komputerowych.

Dlaczego warto obracać Bitcoinem, Bitcoin Cash i Bitcoin Gold z AvaTrade?

 • Oferujemy kontrakty CFD na Bitcoina z  Oferujemy kontrakty CFD na Bitcoina z dźwignią finansową do
 • Możesz rozpocząć obrót Bitcoinem już od kwoty
 • Zmienność kursu sprawia, że jest to doskonałe uzupełnienie każdego portfela inwestycyjnego
 • Rynek Bitcoina jest dostępny 24/7 dla maksymalnej wygody inwestorów
 • Możesz sprzedawać Bitcoina (zajmować pozycje krótkie) i potencjalnie zarabiać nawet na trendach spadkowych
 • Zapewniamy obsługę klienta na żywo w różnych językach przez całą dobę
 • AvaTrade oferuje obrót Bitcoinem bez prowizji i transakcje bez opłat bankowych
 • Obsługa klienta na żywo w różnych językach 24 godz. na dobę / 5 dni w tygodniu
 • Brak ryzyka kradzieży lub ataku hackerskiego, ponieważ nie dokonujesz faktycznego zakupu lub sprzedaży kryptowaluty
 • AvaTrade jest regulowana na 5 kontynentach
 • Realizacja transakcji za pomocą 3 kliknięć, bez złożonego procesu zakupu kryptowaluty

Dlaczego Bitcoin stał się tak popularny?

Bitcoin to pierwsza waluta cyfrowa, jaka została stworzona. Jest to także najbardziej szanowana i najpopularniejsza kryptowaluta, z największą kapitalizacją rynkową na świecie. Obrót Bitcoinem rozwija się w szybkim tempie, a główną przyczyną jest wysoka zmienność kursu tej kryptowaluty. Obrót walutami jest najbardziej zyskowny przy zmiennych kursach i dużej ilości wzrostów i spadków. Właśnie dla tego obrót Bitcoinem stał się popularny wśród globalnych inwestorów. Zmienne rynki oferują liczne okazje na zysk, a Bitcoin zajmuje wysoką pozycję w rankingu inwestorów walutowych.
Istotną rolę w kształtowaniu zmienności kursu pełnią media. Zawsze gdy nowe wieści ujrzą światło dzienne, poziom zmienności kursu Bitcoina idzie w górę, a inwestorzy realizują transakcje. Historia pokazuje, że inwestorzy i spekulanci zazwyczaj wypychają Bitcoina na pierwszy front obrotu kontraktami CFD. Bitcoin coraz częściej staje się preferowaną opcją płatniczą wśród akceptantów, stosowaną do transferu pieniądza i w celach obrotu. Bitcoina wybiera więcej inwestorów niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego ta kryptowaluta jest nośnikiem wartości sama w sobie. Ten instrument finansowy cieszy się wysokim popytem, pomimo braku powiązań z władzami państwowymi lub bankami centralnymi.
Bitcoiny wydobywa się za pomocą zaawansowanego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Do obrotu wypuszczone zostanie maksymalnie 21 mln Bitcoinów, po czy emisja zostanie zakończona. Algorytm produkcji Bitcoinów ogranicza maksymalną ilość i tempo produkcji. Bitcoin jest surowcem nieodnawialnym – jego ilość jest ograniczona, co gwarantuje, że wzrost popytu będzie zawsze wiązał się ze wzrostem ceny. Pod tym względem przypomina on inne surowce nieodnawialne, takie jak ropa naftowa crude, srebro czy złoto.

Nie przegap okazji na obrót Bitcoinem! Zacznij już teraz!

Droga Bitcoina na szczyt

Bitcoin został stworzony ok. 2008 r. przez Satoshiego Nakamoto. Wówczas został opublikowany artykuł na Cryptography Mailing List. Pierwsze oprogramowanie do produkcji Bitcoina ujrzało światło dzienne w 2009 r. Nakamoto współpracował z wieloma innymi programistami w zespole open source, uważając by nie ujawnić swojej tożsamości. Do 2001 r. enigmatyczny twórca Bitcoina zniknął. Jego koledzy rozumieli ogromną wartość krytptowaluty i z zapałem pracowali, by wyzwolić jej maksymalny potencjał.
Do października 2009 r. powstała pierwsza giełda Bitcoina na świecie. Wówczas za 1 $ można było kupić 1.309 Bitcoinów. Biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę Bitcoina, była to prawdziwa okazja. Przez pewien czas kurs Bitcoina wynosił ułamek centa. Przełom nastąpił w 2010 r. Rosnąca dystrybucja Bitcoina sprawiała, że waluta cyfrowa nabrała wartości wewnętrznej. Zwiększył się popyt, co odpowiednio odwróciło kurs. Na początku 2010 r. waluta nabierała impetu, a dystrybucja Bitcoina zaczęła rosnąć wraz z popytem. Do listopada tego roku „wydobyto” 4 mln Bitcoinów.
I tak zaczęła się droga Bitcoina na szczyt…

Historical chart of bitcoin's price and market cap
Source: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Bitcoin w czołówkach mediów

Błyskotliwa kariera Bitcoina

 • Sierpień 2017 r. – kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekracza 73,4 mld $. Początek boomu na Bitcoina
 • Pierwsza połowa 2017 r. – Bitcoin osiąga wartość 2.900 $, a globalny popyt na walutę cyfrową gwałtownie rośnie
 • 1 sierpnia 2017 r. – utworzenie Bitcoin Cash w wyniku pierwszego podziału Bitcoina
 • 24 października 2017 r. – utworzenie Bitcoin Gold w wyniku drugiego podziału Bitcoina
 • 29 października 2017 r. – Bitcoin osiąga rekordową wartość 6.300 $
 • 28 listopada 2017 r. – kurs Bitcoina osiąga bezprecedensowy poziom 11.000 $
 • 10 grudnia 2017 r. – Cboe Futures Exchange (CFE) zaczyna oferować obrót kontraktami futures na Bitcoina
 • 17 grudnia 2017 r. – notowania Bitcoina nadal idą w górę, zbliżając się do poziomu 20.000 $ i ustanawiając nowy rekord
 • 18 grudnia 2017 r. – kontrakty futures na Bitcoina Grupy CME są dostępne do obrotu
 • 21 grudnia 2017 r. – kurs Bitcoina spadł o blisko 21%. W chwili otwarcia rynku Bitcoin był wart 15.561 $, następnie notowania spadły do poziomu 12.504 $, po czym nastąpiło nieznaczne odbicie do poziomu 13.942 $
 • 23 grudnia 2017 r. – kryptowaluta odnotowuje znaczny spadek kursu do poziomu 11.000 $, po czym jej wartość zaczyna rosnąć przed końcem roku
 • 28 grudnia 2017 r. – utworzenie nowej waluty B2X w łańcuchu SegWit2x w wyniku trzeciego podziału Bitcoina

Jesteśmy tu po to, by pomóc Ci obracać Bitcoinem, Bitcoin Cash i Bitcoin Gold

AvaTrade oferuje możliwość kupna (zajęcia pozycji długiej) lub sprzedaży (zajęcia pozycji krótkiej) Bitcoina. Usługa jest dostępna 24/7. Możesz wykorzystywać swoje preferowane strategie do kupna lub sprzedaży Bitcoina/Bitcoin Cash/Bitcoin Gold, niezależnie od kierunku zmiany kursu waluty.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki warunki obrotu i opłaty, aby dowiedzieć się więcej na temat obrotu Bitcoinem.
Uwaga: Wysoka zmienność kursów na rynku kryptowalut oferuje niezliczone okazje transakcyjne.
Z uwagi na wahania cen, obrót niektórymi parami kryptowalutowymi może zostać wstrzymany lub mogą one zostać okresowe usunięte z naszych platform transakcyjnych.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.
Maksymalna łączna wielkość pozycji na Bitcoinie wynosi 600.000 $ wg wartości nominalnej; szczegóły w zakładce Warunki i opłaty.