Bitcoin

trading con bitcoin

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin, pierwsza waluta cyfrowa na świecie, zyskuje globalną popularność. Na platformie MetaTrader 4 możesz obracać tą szybko rozwijającą się kryptowalutą w powiązaniu z dolarem amerykańskim 24/7. Wielu inwestorów preferuje obrót instrumentami pochodnymi Bitcoina ze względu na zmienność kursu, która sprawia, że jest to idealny instrument do obrotu kontraktami CFD.

Obrót kontraktami CFD na Bitcoina w 4 krokach

 1. Otwórz rachunek transakcyjny na AvaTrade
 2. Zasil swój rachunek
 3. Podaj preferowaną kwotę inwestycji
 4. KUP (zajmij pozycję długą) lub SPRZEDAJ (zajmij pozycję krótką) Bitcoina

Ava Trade jest jednym z wiodących brokerów oferującym jedne z najlepszych warunków obrotu, w tym najniższe spready na kryptowaluty, jakie są dostępne na rynku.

Chcesz wejść na dynamiczny rynek Bitcoina? Otwórz rachunek transakcyjny na AvaTrade już teraz!

Dlaczego warto obracać kontraktami CFD na kryptowaluty z AvaTrade?

 • Bezpieczeństwo bez kompromisów – dzięki nadzorowi sześciu organów regulacyjnych oraz odrębnym rachunkom Twoje środki są chronione przez cały czas.
 • Szeroki wybór kryptowalut – Obracaj wieloma różnymi kryptowalutami dostępnymi na naszych platformach transakcyjnych.
 • Bez ukrytych opłat – Oferujemy całkowity brak prowizji i opłat bankowych od transakcji!
 • Bitcoin nigdy nie śpi – AvaTrade jest jednym z niewielu brokerów, którzy oferują obsługę i wsparcie przez całą dobę w 14 językach.
 • Wysoka dźwignia finansowa – Powiększ swój kapitał początkowy dzięki wysokiej dźwigni finansowej i zapewnij sobie ekspozycję znacznie przewyższającą saldo na Twoim rachunku. Do
 • Ogranicz swoje ryzyko – Możesz ustawić poziomy zysku i straty za pomocą zleceń Stop Loss lub Take Profit. Określ maksymalną kwotę, jaką jesteś gotów zaryzykować, spekulując ceną, lub ustaw poziom cenowy, przy którym chcesz zrealizować zyski. Dostępne są także zlecenia przyszłościowe, takie jak Buy Stop czy Buy Limit.
 • Obracaj Bitcoinem w powiązaniu z walutami fiducjarnymi – W przeciwieństwie do wielu giełd, które pozwalają swoim klientom obracać kryptowalutami wyłącznie w powiązaniu z innymi kryptowalutami, nasi klienci mogą obracać kryptowalutami także w powiązaniu z walutami fiducjarnymi (USD, EUR, JPY itp.).

Droga Bitcoina na szczyt

Bitcoin został stworzony ok. 2008 r. przez Satoshiego Nakamoto jako pierwsza kryptowaluta na świecie. Wówczas na Cryptography Mailing List został opublikowany artykuł wyjaśniający mechanikę jego działania i stojącą za nim ideologię.

Pierwsze oprogramowanie do produkcji Bitcoina ujrzało światło dzienne w 2009 r. Nakamoto współpracował z wieloma innymi programistami w zespole open source, nigdy nie ujawniając swojej tożsamości. Do 2011 r. enigmatyczny twórca Bitcoina zniknął. W tym czasie jego koledzy rozumieli już ogromną wartość krytptowaluty i z zapałem pracowali, by wyzwolić jej maksymalny potencjał.

Do października 2009 r. powstała pierwsza giełda Bitcoina na świecie, a do listopada tego roku „wydobyto” 4 mln Bitcoinów. Wówczas za 1 $ można było kupić 1.309 Bitcoinów – Bitcoin był wart ułamek centa. Biorąc pod uwagę szeroki zakres wahań kursu Bitcoina, była to prawdziwa okazja: w ciągu ośmiu lat kryptowaluta osiągnęła wartość 10.000 $.

I tak zaczęła się droga Bitcoina na szczyt…

Historical chart of bitcoin's price and market cap

Source: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Otwórz rachunek transakcyjny z AvaTrade i rozpocznij obrót Bitcoinem już dziś!

Maksymalna łączna wielkość pozycji na Bitcoinie wynosi 100 BTC/USD (10 LOTÓW). Szczegóły w naszej warunki obrotu i opłaty

Dlaczego Bitcoin stał się tak popularny?

Bitcoin to pierwsza waluta cyfrowa, jaka została stworzona. Jest to także najbardziej szanowana i najpopularniejsza kryptowaluta, z największą kapitalizacją rynkową na świecie. Obrót kryptowalutami jest najbardziej zyskowny przy zmiennych kursach i dużej ilości wzrostów i spadków. Właśnie dlatego obrót Bitcoinem stał się popularny wśród globalnych inwestorów.

Istotną rolę w kształtowaniu zmienności kursu pełnią media. Zawsze gdy nowe wieści ujrzą światło dzienne, kurs Bitcoina zaczyna się wahać, a inwestorzy mają okazję do zarobku. Historia pokazuje, że inwestorzy i spekulanci zazwyczaj wypychają Bitcoina na pierwszy front obrotu kontraktami CFD.

Bitcoin coraz częściej staje się preferowaną opcją płatniczą wśród akceptantów, stosowaną do transferu pieniądza i w celach obrotu. Bitcoin cieszy się dużą popularnością jako finansowy instrument transakcyjny, pomimo braku powiązań z władzami państwowymi lub bankami centralnymi.

Bitcoiny wydobywa się za pomocą zaawansowanego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Do obrotu wypuszczone zostanie maksymalnie 21 mln Bitcoinów, po czy emisja zostanie zakończona. Algorytm produkcji Bitcoinów ogranicza maksymalną ilość i tempo produkcji. Bitcoin jest surowcem nieodnawialnym – jego ilość jest ograniczona, co gwarantuje, że wzrost popytu będzie zawsze wiązał się ze wzrostem ceny. Pod tym względem przypomina on inne surowce nieodnawialne, takie jak ropa naftowa crude, srebro czy złoto.

Nie przegap okazji na obrót Bitcoinem! Zacznij już teraz!!

Bitcoin w czołówkach mediów

 • Listopad 2012 – WordPress zaczyna akceptować Bitcoiny
 • Lipiec 2013 – Uruchomienie wspólnego projektu w Kenii, w ramach którego Bitcoin został powiązany z M-Pesa, popularnym wschodnioafrykańskim systemem płatności mobilnych.
 • Wrzesień 2014 – TeraExchange, LLC otrzymuje zgodę Amerykańskiej Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Futures na oferowanie pozagiełdowego produktu swapowego opartego na cenie Bitcoina; amerykańska agencja regulacyjna po raz pierwszy zatwierdza produkt finansowy oparty na Bitcoinie.
 • Marzec 2016 – Rząd Japonii uznaje, że waluty wirtualne, takie jak Bitcoin, pełnią funkcję podobną do rzeczywistych pieniędzy.
 • 1 sierpnia 2017 – utworzenie Bitcoin Cash w wyniku pierwszego podziału Bitcoina
 • 24 października 2017 – utworzenie w wyniku drugiego podziału Bitcoina
 • 10 grudnia 2017 – Cboe Futures Exchange (CFE) zaczyna oferować obrót kontraktami futures na Bitcoina
 • 28 grudnia 2017 – utworzenie nowej waluty B2X w łańcuchu SegWit2x w wyniku trzeciego podziału Bitcoina

Potrzebujesz pomocy przy obrocie Bitcoinem?

AvaTrade oferuje możliwość KUPNA (zajęcia pozycji długiej) lub SPRZEDAŻY (zajęcia pozycji krótkiej) Bitcoina. Usługa jest dostępna 24/7. Możesz wykorzystywać swoje preferowane strategie do KUPNA lub SPRZEDAŻY Bitcoina, niezależnie od kierunku zmiany kursu waluty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat obrotu Bitcoinem, zachęcamy do odwiedzenia naszej: warunki obrotu i opłaty.

Uwaga: Wysoka zmienność kursów na rynku kryptowalut oferuje niezliczone okazje transakcyjne.

Zawieraj transakcje na podstawie zmian kursu Bitcoina w 3 krokach:

2
Wpłać środki
3
Wybierz Bitcoina na platformie transakcyjnej i otwórz pozycję długą lub krótką

Inne kryptowaluty, którymi możesz obracać:

Z uwagi na wahania cen, obrót niektórymi parami kryptowalutowymi może zostać wstrzymany lub mogą one zostać okresowe usunięte z naszych platform transakcyjnych.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.