bitcoin trading

Obrót kontraktami CFD na Bitcoina i Bitcoin Cash w 4 prostych krokach

 1. Otwórz rachunek transakcyjny na AvaTrade
 2. Zasil swój rachunek
 3. Wybierz kontrakt
 4. Rozpocznij obrót

Bitcoin, pierwsza waluta cyfrowa na świecie, zyskuje globalną popularność. Teraz inwestorzy mogą obracać Bitcoinem z AvaTrade, jest to idealny instrument do transakcji na kontraktach CFD. Na naszej platformie – MetaTrader 4 – możesz obracać tą szybko rozwijającą się walutą w powiązaniu z dolarem 24/7. Inwestorzy walutowi cenią sobie Bitcoina i Bitcoin Cash ze względu na zmienność kursu, która sprawia, że jest to idealny instrument do
obrotu kontraktami CFD.

Bitcoin Cash

Ta nowa kryptowaluta ,utworzona 1 sierpnia 2017 r. w wyniku „twardego widelca” Bitcoina, dała początek nowej wersji łańcucha bloków z innymi zasadami. Dzięki przejściu z głównego łańcucha bloków Bitcoina do nowej wersji, oprogramowanie może obsługiwać większą liczbę transakcji.

Dlaczego warto obracać Bitcoinem i Bitcoin Cash z AvaTrade?

 • Oferujemy kontrakty CFD na Bitcoina z dźwignią finansową do 20:1
 • Możesz rozpocząć obrót Bitcoinem już od kwoty 250£/250$/250€
 • Zmienność kursu sprawia, że jest to doskonałe uzupełnienie każdego portfela inwestycyjnego
 • AvaTrade oferuje obrót Bitcoinem bez żadnych prowizji i opłat bankowych od transakcji, dzięki czemu jest on o wiele bardziej zyskowny
 • Zapewniamy obsługę klienta na żywo w różnych językach przez całą dobę
 • AvaTrade jest regulowana na 5 kontynentach
 • Rynek Bitcoina jest dostępny 24/5 dla maksymalnej wygody inwestorów
 • Funkcjonalność transakcji za 1 kliknięciem pozwala na kupno/sprzedaż Bitcoina na naszych platformach AvaTradeAct i MT4

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.

 • Maksymalna łączna wielkość pozycji na Bitcoinie wynosi 100 BTC/USD (10 LOTÓW).
 • Maksymalna łączna wielkość pozycji na Bitcoin Cash wynosi 100 BCH/USD (10 LOTÓW).

Dlaczego Bitcoin stał się tak popularny?

Bitcoin to pierwsza waluta cyfrowa, jaka została stworzona. Jest to także najbardziej szanowana i najpopularniejsza kryptowaluta, z największą kapitalizacją rynkową na świecie. Obrót Bitcoinem rozwija się w szybkim tempie, a główną przyczyną jest wysoka zmienność kursu tej kryptowaluty. Obrót walutami jest najbardziej zyskowny przy zmiennych kursach i dużej ilości wzrostów i spadków. Właśnie dla tego obrót Bitcoinem stał się popularny wśród globalnych inwestorów. Zmienne rynki oferują liczne okazje na zysk, a Bitcoin zajmuje wysoką pozycję w rankingu inwestorów walutowych.

Istotną rolę w kształtowaniu zmienności kursu pełnią media. Zawsze gdy nowe wieści ujrzą światło dzienne, poziom zmienności kursu Bitcoina idzie w górę, a inwestorzy realizują transakcje. Historia pokazuje, że inwestorzy i spekulanci zazwyczaj wypychają Bitcoina na pierwszy front obrotu kontraktami CFD. Bitcoin coraz częściej staje się preferowaną opcją płatniczą wśród akceptantów, stosowaną do transferu pieniądza i w celach obrotu. Bitcoina wybiera więcej inwestorów niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego ta kryptowaluta jest nośnikiem wartości sama w sobie. Ten instrument finansowy cieszy się wysokim popytem, pomimo braku powiązań z władzami państwowymi lub bankami centralnymi.

Bitcoiny wydobywa się za pomocą zaawansowanego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Do obrotu wypuszczone zostanie maksymalnie 21 mln Bitcoinów, po czy emisja zostanie zakończona. Algorytm produkcji Bitcoinów ogranicza maksymalną ilość i tempo produkcji. Bitcoin jest surowcem nieodnawialnym – jego ilość jest ograniczona, co gwarantuje, że wzrost popytu będzie zawsze wiązał się ze wzrostem ceny. Pod tym względem przypomina on inne surowce nieodnawialne, takie jak ropa naftowa crude, srebro czy złoto.
Nie przegap okazji na obrót najgorętszymi kontraktami CFD na rynku. Rozpocznij obrót!

Droga Bitcoina na szczyt

Bitcoin został stworzony ok. 2008 r. przez Satoshiego Nakamoto. Wówczas został opublikowany artykuł na Cryptography Mailing List. Pierwsze oprogramowanie do produkcji Bitcoina ujrzało światło dzienne w 2009 r. Nakamoto współpracował z wieloma innymi programistami w zespole open source, uważając by nie ujawnić swojej tożsamości. Do 2001 r. enigmatyczny twórca Bitcoina zniknął. Jego koledzy rozumieli ogromną wartość krytptowaluty i z zapałem pracowali, by wyzwolić jej maksymalny potencjał.

Do października 2009 r. powstała pierwsza giełda Bitcoina na świecie. Wówczas za 1 $ można było kupić 1.309 Bitcoinów. Biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę Bitcoina, była to prawdziwa okazja. Przez pewien czas kurs Bitcoina wynosił ułamek centa, jednak w 2010 r. nastąpił przełom. Rosnąca dystrybucja Bitcoina sprawiała, że waluta cyfrowa nabrała wartości wewnętrznej. Zwiększył się popyt, co odpowiednio odwróciło kurs. Na początku 2010 r. waluta nabierała impetu, a dystrybucja zaczęła rosnąć wraz z popytem – do listopada tego roku „wydobyto” 4 mln Bitcoinów. I tak zaczęła się droga Bitcoina na szczyt…

Historical chart of bitcoin's price and market cap

Bitcoin w czołówkach mediów

Najnowsze fakty o Bitcoinie:

 • W sierpniu 2017 r. kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 73,4 mld $
 • W sierpniu 2017 r. kurs Bitcoina osiągnął rekordową wartość 4.400 $
 • Analitycy przewidują, że kurs Bitcoina może przekroczyć próg 7.500 $ w 2018 r.
 • Globalna niepewność polityczna napędza sentyment inwestorów
 • W wyniku podziału łańcucha bloków powstał Bitcoin Cash

Jesteśmy tu po to, by pomóc Ci obracać Bitcoinem i Bitcoin Cash

AvaTrade oferuje możliwość kupna (zajęcia pozycji długiej) lub sprzedaży (zajęcia pozycji krótkiej) Bitcoina. Usługa jest dostępna 24/7. Możesz wykorzystywać swoje preferowane strategie do kupna lub sprzedaży Bitcoina/Bitcoin Cash, niezależnie od kierunku zmiany kursu waluty.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat obrotu Bitcoinem na AvaTrade w zakładce Warunki i opłaty.