Zautomatyzowany System Trading

Handel automatyczny

Jeśli chcesz otworzyć konto do zautomatyzowanego tradingu, kliknij na poniższy przycisk. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach w zakresie zautomatyzowanego handlu dostępnych w AvaTrade, przeczytaj poniższy opis lub kliknij w linki na stronie. Dołącz do AvaTrade i ciesz się korzyściami płynącymi z handlu ze sprawdzonym brokerem!

Platformy handlu automatycznego

Korzystając z automatycznych platform transakcyjnych, możesz naśladować lub kopiować transakcje innych, często bardziej doświadczonych traderów. Tym sposobem w pełni zautomatyzujesz swój trading i ułatwisz sobie początki w branży. Dla bardziej zaawansowanych traderów jest to świetny sposób, aby zredukować czas siedzenia przed ekranem. Oferujemy naszym klientom wiele różnych produktów do handlu automatycznego, a także obsługujemy boty handlowe expert advisors dla MT4.

AvaSocial

Avasocial to handel społecznościowy w ramach społeczności AvaTrade. Aplikacja do handlu społecznościowego skraca proces uczenia się tradingu. Dzięki niej możesz odkrywać mentorów, zadawać pytania i kopiować ich transakcje. Ucząc się od najlepszych, naśladujesz ich wyniki w swoim własnym portfelu inwestycyjnym.

Duplitrade

DupliTrade to platforma kompatybilna z MT4, która pozwala inwestorom na automatyczne śledzenie sygnałów i strategii bardziej doświadczonych inwestorów w czasie rzeczywistym. Jej przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwia budowanie i zarządzanie portfelem handlowym, a jednocześnie pozwala uzyskać wgląd w skuteczne strategie handlowe.

ZuluTrade

Jedna z najpopularniejszych obecnie platform do automatycznego handlu, ZuluTrade gromadzi rekomendacje doświadczonych inwestorów i automatycznie realizuje transakcje na Twoim rachunku AvaTrade. Wybierz program lub ekspertów, którzy są Twoim zdaniem najlepsi.

Rodzaje rozwiązań w zakresie handlu automatycznego

Inwestorzy mogą automatyzować swoje działania handlowe na dwa sposoby: za pomocą botów transakcyjnych oraz copy trading lub social trading. To, które rozwiązanie wybierzesz, zależy od Twoich umiejętności, doświadczenia i preferencji.

Gdy zdecydujesz się skorzystać z oprogramowania transakcyjnego, to wyszkolone w tym celu algorytmy będą wykonywać pozycje handlowe na podstawie określonej strategii. Przykładowe strategie to “mean reversion”, “trend” i “momentum trading” oraz strategia arbitrażowa.

Boty transakcyjne znane są również jako expert advisors (EA). Inwestorzy mogą je zaprogramować tak, aby kupowały aktywa tylko wtedy, gdy cena znajduje się powyżej 100-okresowej średniej kroczącej lub handlowały tylko podczas sesji nowojorskiej. Możliwości jest wiele.

Copy trading polega na naśladowaniu działań innych, zwykle bardziej doświadczonych inwestorów. Podobnie jest w handlu społecznościowym. W tym przypadku również mogą śledzić, naśladować i kopiować transakcje innych traderów. Skuteczny social trading wymaga solidnych technologii, które zagwarantują, że nasze transakcje będą w czasie rzeczywistym naśladować ruchy innego inwestora.

Większość platform transakcyjnych jest w pełni zautomatyzowana. Istnieją też takie, które pozwalają inwestorom wybrać, które transakcje lub sygnały chcą zautomatyzować.

Zalety i wady handlu automatycznego

Plusy

 • Zachowuje dyscyplinę i minimalizuje wpływ emocji w handlu.
 • Oszczędza czas inwestora.
 • Pozwala inwestorom badać różne strategii na rynku.
 • Usprawnia realizację zleceń, pozwalając na zawieranie i zamykanie transakcji po optymalnych cenach.

Minusy

 • Może wystąpić nadmierne uzależnienie od technologii i automatycznego systemu transakcyjnego, a awarie techniczne mogą mieć katastrofalne skutki.
 • Istnieje niebezpieczeństwo nadmiernej optymalizacji – inwestorzy mogą stworzyć system, który sprawdza się na papierze, ale zawodzi w rzeczywistym handlu.
 • Konieczność regularnego monitorowania działań, aby wykryć potencjalne zagrożenia, takie jak błędy w łączności i awarie systemu.

Wnioski końcowe

Pomimo występujących wad, automatyczne platformy transakcyjne mogą być ciekawym rozwiązaniem dla inwestorów. Pomagają rozeznać się wśród możliwości na rynku i wykorzystać je w tworzeniu własnych strategii.

Zarejestruj się w AvaTrade i uzyskaj dostęp do najnowocześniejszych platform tradingu automatycznego, takich jak Avasocial, Duplitrade i Zulutrade.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące handlu automatycznego

 • Czy handel automatyczny działa?

  Systemy automatycznego handlu nie są doskonałe, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość transakcji na głównych giełdach to właśnie handel automatyczny, łatwo zauważyć, że mechanizmy te działają, o ile zostaną prawidłowo poprowadzone. W rzeczywistości handel automatyczny to nic innego jak przekształcenie systemu transakcyjnego, czyli otwierania i zamykania pozycji, w system automatyczny, a nie sterowany ręcznie. Handel automatyczny bywa uznawany za korzystniejszy od tradingu manualnego, gdyż eliminuje wpływ emocji na działania inwestora.

   
 • Czy handel automatyczny jest legalny?

  Handel automatyczny na rynkach walutowych, rynkach akcji, rynkach towarowych i rynkach kryptowalut jest całkowicie legalny. W żadnym znanym nam kraju nie ma przepisów prawa, które zabraniałyby automatycznego tradingu. Nie wszyscy brokerzy umożliwiają jednak swoim klientom handel automatyczny. W AvaTrade możesz korzystać z tej opcji.

   
 • Czy handel automatyczny jest opłacalny?

  Żadna z metod tradingowych nie gwarantuje niezawodności. Podobnie jest w przypadku handlu automatycznego. Może być zyskowny, ale ryzyko strat również jest wysokie. Ponadto każdy automatyczny system transakcyjny musi być cały czas monitorowany. Nawet lekka zmiana dynamiki rynku może sprawić, że dobra passa w mgnieniu oka przeobrazi się w finansową katastrofę. Nie jest więc prawdą, że handel automatyczny jest łatwym i nieabsorbującym sposobem na osiąganie zysków. Chcąc zarabiać na traidingu, trzeba stale obserwować swoje transakcje i reagować na sytuację na rynku. Handel automatyczny może usprawnić ten proces, ale nie sprawi, że pieniądze będą same wpływać na konto.