Bitcoin Gold

Bitcoin Gold (BTG) trading at AvaTrade

Co to jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold (BTG) jest rezultatem drugiego podziału Bitcoina (tj. drugą wersją pochodzącą od kodu źródłowego Bitcoina) po Bitcoin Cash. Bitcoin Gold powstał 24 października 2017 r. przy wysokości bloku na poziomie 491.407. Wersja ta zachowuje historię transakcji Bitcoina, co oznacza, że jeśli posiadałeś Bitcoina przed podziałem, teraz posiadasz taką samą ilość Bitcoin Gold. Kryptowaluta ma na celu wprowadzenie alternatywnego algorytmu wydobywania, który charakteryzuje się mniejszą wrażliwością na optymalizację opartą na ASIC, dzięki czemu użytkownicy mogą zarobić więcej podczas swoich cyklów komputerowych.

Obrót kontraktami CFD na Bitcoin Gold w 4 prostych krokach

 1. Otwórz rachunek transakcyjny na AvaTrade
 2. Zasil swój rachunek
 3. Podaj preferowaną kwotę inwestycji
 4. KUP (zajmij pozycję długą) lub SPRZEDAJ (zajmij pozycję krótką) Bitcoin Gold

Ava Trade jest jednym z wiodących brokerów oferującym jedne z najlepszych warunków obrotu, w tym najniższe spready na kryptowaluty, jakie są dostępne na rynku.

Dlaczego warto obracać kontraktami CFD na kryptowaluty z AvaTrade?

 • Bezpieczeństwo bez kompromisów – dzięki nadzorowi sześciu organów regulacyjnych oraz odrębnym rachunkom Twoje środki są chronione przez cały czas.
 • Szeroki wybór kryptowalut – Obracaj wieloma różnymi kryptowalutami dostępnymi na naszych platformach transakcyjnych.
 • Bez ukrytych opłat – Oferujemy całkowity brak prowizji i opłat bankowych od transakcji!
 • Kryptowaluty nigdy nie śpią – AvaTrade jest jednym z niewielu brokerów, którzy oferują obsługę i wsparcie przez całą dobę w 14 językach.
 • Wysoka dźwignia finansowa – Powiększ swój kapitał początkowy dzięki wysokiej dźwigni finansowej i zapewnij sobie ekspozycję znacznie przewyższającą saldo na Twoim rachunku. Do 2:1
 • Ogranicz swoje ryzyko – Możesz ustawić poziomy zysku i straty za pomocą zleceń Stop Loss lub Take Profit. Określ maksymalną kwotę, jaką jesteś gotów zaryzykować, spekulując ceną, lub ustaw poziom cenowy, przy którym chcesz zrealizować zyski. Dostępne są także zlecenia przyszłościowe, takie jak Buy Stop czy Buy Limit.
 • Obracaj kryptowalutami w powiązaniu z walutami fiducjarnymi – W przeciwieństwie do wielu giełd, które pozwalają swoim klientom obracać kryptowalutami wyłącznie w powiązaniu z innymi kryptowalutami, nasi klienci mogą obracać kryptowalutami także w powiązaniu z walutami fiducjarnymi (USD, EUR, JPY itp.).

Bitcoin Gold na rynkach

Kolejna latorośl Bitcoina, której początki nie był zbyt obiecujące – tuż po wprowadzeniu kryptowaluty pod koniec października jej strona internetowa musiała zostać zamknięta na skutek ataku DDOS. W rezultacie cena Bitcoin Gold odnotowała znaczny spadek. Według liderów finansowych CoinMarketCap, Bitcoin Gold wszedł do obrotu po kursie 479 $ o godz. 20:00 UTC, a do godz. 16:11 UTC jego wartość spadła do 274,44 $.

Obok zamknięcia strony internetowej, przyczyną tego drastycznego spadku był również brak wsparcia ze strony społeczności Bitcoina.

Instrument ten charakteryzuje się ekstremalną zmiennością kursu i przez cały czas przechodzi z trendu spadkowego do zwyżkowego i odwrotnie:

5 rzeczy, jakie powinieneś wiedzieć o Bitcoin Gold

 1. Kryptowaluta BTG została stworzona przez Jacka Liao, założyciela Lightning ASIC (komputerowej firmy wydobywczej z siedzibą w Hongkongu). Liao przedstawił projekt szerszej publiczności w lipcu 2017 r.
 2. Equihash to nowy protokół Bitcoin Gold. Bitcoin wykorzystuje Bezpieczny Algorytm Hash (SHA-256 bit). BTG zostanie zastąpiony przez algorytm PoW, Equihash, który zdaniem niektórych jest lepszy ze względu na dużą pamięć i szybszą realizację transakcji.
 3. Aby zapewnić bezpieczeństwo ekosystemu Bitcoin, BTG wdraża unikatowe adresy portfela kryptowalutowego i system ochrony przed atakami polegającymi na powtarzaniu wiadomości – podwójną ochronę przez hakerami i złośliwymi atakami.
 4. Pełna transparentność, jaką zapewnia projekt darmowego oprogramowania open source. Projekt jest tworzony przez programistów-wolontariuszy i entuzjastów Bitcoina na całym świecie.
 5. Bitcoin Gold wykorzystuje wydobywanie zdecentralizowane, dzięki czemu zwykli użytkownicy mają możliwość wydobywania go za pomocą różnych GPU (jednostek przetwarzania grafiki).

Dlaczego warto obracać Bitcoin Gold z AvaTrade?

 • Otwieraj pozycje na kontraktach CFD na Bitcoin Gold z dźwignią finansową do
 • Możesz rozpocząć obrót Bitcoin Gold już od kwoty
 • Instrumenty charakteryzujące się dużą zmiennością kursu, takie jak Bitcoin Gold, stanowią doskonałe uzupełnienie każdego portfela inwestycyjnego
 • Bitcoin Gold jest dostępny dla klientów AvaTrade 24/7
 • Możesz SPRZEDAWAĆ Bitcoin Gold (zajmować pozycje krótkie) i potencjalnie zarabiać nawet na trendach spadkowych
 • Zapewniamy obsługę klienta na żywo w różnych językach przez całą dobę
 • AvaTrade oferuje obrót Bitcoin Gold bez prowizji i transakcje no bank fees bez opłat bankowych
 • Brak ryzyka kradzieży lub ataku hackerskiego, ponieważ nie dokonujesz faktycznego zakupu lub sprzedaży BTG
 • AvaTrade jest regulowana na 5 kontynentach
 • Realizacja transakcji za pomocą 3 kliknięć, bez złożonego procesu zakupu kryptowaluty

Don’t miss your opportunity to trade Bitcoin Gold. Start Trading Now!

Jesteśmy tu po to, by pomóc Ci obracać Bitcoin Gold

AvaTrade oferuje możliwość KUPNA (zajęcia pozycji długiej) lub SPRZEDAŻY (zajęcia pozycji krótkiej) Bitcoin Gold, dlatego możesz wykorzystywać swoje preferowane strategie, niezależnie od kierunku zmiany kursu waluty.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki warunki obrotu i opłaty, aby dowiedzieć się więcej na temat obrotu Bitcoin Gold.
Uwaga: Wysoka zmienność kursów na rynku kryptowalut oferuje niezliczone okazje transakcyjne.

Z uwagi na wahania cen, obrót niektórymi parami kryptowalutowymi może zostać wstrzymany lub mogą one zostać okresowe usunięte z naszych platform transakcyjnych.

Prowadząc obrót za pośrednictwem AvaTrade, zawierasz transakcje na bazie zmian kursu waluty cyfrowej bez fizycznego kupowania samej waluty.
Maksymalna łączna wielkość pozycji na Bitcoin Gold wynosi 50.000 $ wg wartości nominalnej; szczegóły w zakładce Warunki i opłaty.