Licencjonowane oraz regulowane firmy brokerskie

AvaTrade specjalizuje się w internetowym handlu walutami na rynku Forex oraz kontraktami CFD na towary, akcje, ETF-y, obligacje oraz indeksy. Grupa jest licencjonowana i uregulowana prawnie w różnych krajach. Zapewnia to komfort klientom Avy oraz uświadamia, że handlują z wiarygodnym oraz ugruntowanym partnerem w oficjalnie kontrolowany sposób. Ava jest podmiotem podlegającym rygorystycznym wymogom, łącznie z tymi określającymi sposób: zajmowania się funduszami klientów, bezpieczeństwem owych funduszy oraz sprawozdawczości finansowej. Licencje i regulacje można znaleźć poniżej:

Unia Europejska

AvaTrade UE Ltd jest zarejestrowana w Irlandii oraz regulowana przez Centralny Bank Irlandii./a>. (Numer referencyjny: C53877) Ava Trade UE Ltd jest licencjonowaną firmą inwestycyjną podlegającą Dyrektywie w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID). MiFID zapewnia regulacje obejmujące usługi inwestycyjne w zasięgu Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zwiększa on ich wydajność oraz przejrzystość finansową, ponadto chroni klientów usług inwestycyjnych.

Adres biura:
Centrum Finansowe AvaTrade
Five Lamps Place
Amiens Street
Dublin 1
Irlandia

Australia

Ava Capital Markets Australia Pty Ltd jest licencjonowana w Australii przez Australian Securities & Investments Commission (Numer licencji.: 406684). ASIC kontroluje australijskie spółki, rynki oraz usługi finansowe i jest odpowiedzialny za ich sprawiedliwe i przejrzyste działanie.

Adres biura:
AvaTrade Capital Markets Australia Pty Ltd.
Level 13
2 park street
Sydney NSW 2000
Australia

GUIA REGULATÓRIO ASIC 227

Australijska licencja i przepisy dotyczą tylko mieszkańców Australii.

Międzynarodowy (B.V.I.)

AvaTrade Ltd jest firmą oferującą usługi finansowe, zarejestrowaną na Brytyjkich Wyspach Dziewiczych. Jest ona w pełni licencjonowana oraz regulowana przez British Virgin Islands Financial Services Commission – Komisję Usług Finansowych Brytyjskich Wysp Dziewiczych. B.V.I. Financial Services Comission jest organem nadzorującym autoryzowanie oraz licencjonowanie firm oraz osób prywatnych prowadzących usługi finansowe.

Adres biura:
Euro American Trust Building
PO Box 3483
Road Town, Tortola
BVI

Japonia

Ava Trade Japan K.K. w Japonii jest licencjonowana oraz kontrolowana przez Financial Services Agency (numer licencji: 1662), the Financial Futures Association of Japan (License No.: 1574).

Adres biura:
Ava Trade Japan K.K.
Minatoku Akasaka 2-18-1
Akasaka Hillside Building (4th Floor)
Tokyo
Japan

Afryka Południowa

W 2016 r. AvaTrade stała się częścią rynku południowoafrykańskiego pod nazwą Ava Capital Markets Pty Ltd. Regulowana przez Financial Services Board (FSB) (Komisji Usług Finansowych) – nr licencji FSP – 45984.

Biuro południowoafrykańskie jest jedenastym biurem międzynarodowym AvaTrade, trzy z nich otwarto od początku 2015 r. Wejście AvaTrade do Afryki Południowej jest oznaką rozwoju i ruchu w dobrym kierunku.