Nasze opłaty i prowizje

Our Fees and Charges

Spready kupna/sprzedaży

AvaTrade otrzymuje wynagrodzenie za swoje usługi poprzez spread Buy/Sell (Bid/Ask) (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na ten temat), więc kiedy otwierasz pozycję, zasadniczo “płacisz” za spread. Spread ten jest włączony do notowanych kursów AvaTrade i nie jest dodatkową opłatą, którą należy uiścić powyżej notowanych kursów.

Aby zobaczyć spread dla konkretnego instrumentu, wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto.
  2. Wyszukaj konkretny instrument.
  3. Kliknij na ikonę Szczegóły (i) i przewiń w dół do sekcji Informacje

Dodatkowe opłaty

Poniższe opłaty mogą być zastosowane do Twojego konta, w zależności od Twojej aktywności handlowej:

Overnight Premium

Premia za noc jest potrącana z Twojego konta, gdy trzymasz pozycję po określonym czasie (zwanym “Czasem finansowania w nocy”). Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Opłata za brak aktywności

Po 3 kolejnych miesiącach nieużywania (“Okres Nieaktywności”) i każdym kolejnym Okresie Nieaktywności, opłata za nieaktywność zostanie odjęta od wartości konta handlowego Klienta. Opłata ta jest przedstawiona poniżej i zależy od odpowiedniej waluty konta klienta:

  • Konto USD: $50
  • Konto USD: $50
  • Konto GBP: £50

Obowiązujące opłaty mogą ulegać okresowym zmianom.

Opłata administracyjna

Twoje konto handlowe może podlegać rocznej opłacie administracyjnej, chyba że jest to zabronione przez prawo. Po 12 kolejnych miesiącach nieużywania (“Roczny Okres Nieaktywności”), opłata administracyjna zostanie odjęta od wartości Twojego rachunku handlowego. Opłata ta jest określona poniżej i zależy od odpowiedniego konta walutowego: Ma to na celu zrekompensowanie kosztów poniesionych w związku z udostępnieniem usługi, nawet jeśli może ona nie być używana.

  • Konto USD: $100
  • Konto EUR: €100
  • Konto GBP: £100

Obowiązujące opłaty mogą ulegać okresowym zmianom.