Kadra kierownicza

Dáire Ferguson

Dáire Ferguson, Prezes Zarządu AvaTrade

Przed podjęciem współpracy z AvaTrade Dáire Ferguson był Starszym Menedżerem ds. Operacji Finansowych na Rynkach Europejskich i Azjatyckich w Bristol Myers Squibb, wiodącej globalnej spółce farmaceutycznej. Wcześniej sprawował funkcję Kierownika ds. Operacji Korporacyjnych na Rynku Forex w dużej międzynarodowej grupie kapitałowej prowadzącej działalność w zakresie bankowości specjalistycznej i zarządzania aktywami w Londynie i Dublinie. Do AvaTrade dołączył w 2008 r., obejmując stanowisko Dyrektora ds. Obrotu i Zarządzania Ryzykiem. Dáire Ferguson ukończył studia informatyczne i biznesowe na University College Dublin w Irlandii i na Lindenwood University w Missouri w USA.

Sari Hemmendinger, CFO

Sari Hemmendinger, Dyrektor Finansowy

Pani Hemmendinger dołączyła do AvaTrade, wcześniej pracując na stanowisku starszego menedżera w pWc, jednej z „wielkiej 5” globalnych firm audytowych. Do AvaTrade dołączyła w 2015 r. jako menedżer finansowy.
Pani Hemmendinger ukończyła prawnicze studia magisterskie (LLM) oraz studia licencjackie z zakresu rachunkowości i systemów, posiada także certyfikat księgowy (CPA).

Turlough McIntyre

Turlough McIntyre, Wiceprezes ds. Zarządzania Ryzykiem

Turlough McIntyre ma ponad 9 lat doświadczenia na rynkach finansowych. Do AvaTrade dołączył w 2011 r., wcześniej pełniąc stanowiska w Allied Irish Bank i dużym biurze rachunkowym w Irlandii. Turlough McIntyre jest absolwentem studiów matematycznych na National University of Ireland w Maynooth, ukończył także studia magisterskie na kierunkach finanse i rynki kapitałowe na Dublin City University oraz matematyka na National University of Ireland w Galway.

Ian Webb

Ian Webb, Wiceprezes ds. Zgodności z Regulacjami 

Ian Webb ma ponad 15 lat doświadczenia w zakresie zapewniania zgodności z regulacjami w branży usług finansowych. Przed podjęciem współpracy z AvaTrade spędził 10 lat w Citco Bank Nederland N.V jako Kierownik ds. Zapewnienia Zgodności z Regulacjami i Przeciwdziałania Praniu Brudnych Pieniędzy. Swoją karierę rozpoczął od pracy w Deutsche Bank. Ian Webb jest certyfikowanym specjalistą ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (ACAMS). Posiada także dyplomy z zakresu zapewnienia zgodności z regulacjami i nadzoru finansowego wydane przez The Irish Institute of Banking i National College of Ireland.

Peadar O’Shea

Peadar O’Shea, Dyrektor Niewykonawczy

Peadar O’Shea, były Dyrektor Zarządzający Morgan Stanley w Londynie, jest przedsiębiorcą i inwestorem. Swoją karierę zawodową spędził w samym centrum globalnych rynków kapitałowych, zaczynając w Central Bank of Ireland, a kończąc jako Dyrektor Zarządzający londyńskiego oddziału Morgan Stanley. Był również członkiem Zespołu ds. Globalnej Strategii Inwestycyjnej w Morgan Stanley oraz autorem regularnych publikacji z zakresu badań inwestycyjnych spółki. Obecnie Peadar O’Shea jest dyrektorem doradczym wiodącego funduszu hedgingowego i sprawuje kilka innych funkcji kierowniczych i doradczych.