Analiza Fundamentalna

Fundamental Analysis

Analiza Fundamentalna – Analiza Fundamentalna bada całkowity stan wskaźników gospodarczych lub inwestycyjnych. Ten rodzaj analizy koncentruje się na szerszym obszarze niż analiza techniczna. Podczas gdy analiza techniczna rozpatruje tendencje, analiza fundamentalna wgłębia się w aspekty jakościowe. To badanie analizuje powiązane gospodarcze, finansowe i inne ilościowe czynniki, które mogą wpłynąć na któryś z instrumentów finansowych. Analiza fundamentalna przygląda się również kondycji gospodarczej, jak i czynnikom makroekonomicznym. Przykładowo, analityk fundamentalny przygląda się całkowitemu stanowi gospodarczemu i przemysłowemu zanim ukształtuje swoją opinię.

Codziennie pojawia się wiele oświadczeń, które wpływają na światowe rynki finansowe, wlączając Rynek Forex. Zapoznanie się z harmonogramami i terminami ogólnoświatowych wydarzeń i informacji.

Jednakże, inwestor internetowy powinien dowiedzieć się, które informacje są istotne i które mogą wpłynąć na jego dotychczasowe metody inwestowania oraz wybór instrumentów, na których mógłby inwestować.

Wyświetl kalendarz makroekonomiczny, aby sprawdzić nadchodzące wydarzenia gospodarcze.

Znajdź więcej informacji o wskaźnikach ekonomicznych.