Złoto i metale

online gold trading
Na dzisiejszych rynkach można zarabiać na obrocie towarami, takimi jak złoto, bez ich fizycznego posiadania. Obrót złotem za pomocą kontraktów CFD opiera się na złożeniu tymczasowego zlecenia kupna lub sprzedaży określonej ilości złota. Zysk lub strata zależą od zmiany ceny metalu szlachetnego w okresie obowiązywania kontraktu.

Na AvaTrade możesz obracać złotem online w prosty sposób i bez wysiłku. Spróbuj obrotu złotem z wiodącym regulowanym brokerem i zapewnij sobie następujące korzyści:

 • Obracaj złotem z konkurencyjnymi spreadami.
 • Zawieraj większe transakcje z dźwignią finansową w wysokości do .
 • Wybieraj spośród wielu różnych platform manualnych i zautomatyzowanych, w tym Meta Trader 4
 • Zawieraj transakcje zgodnie z Twoimi przekonaniami na temat kierunku zmiany cen – zajmuj pozycje długie lub krótkie
 • Zawieraj transakcje w dowolnym momencie z naszą unikatową aplikacją AvaTrade App
 • Zapewnij sobie wsparcie na żywo 24/5 w Twoim języku

Obracaj złotem

Już w czasach prehistorycznych złoto stało się jednym z pierwszych wydobywanych metali, głównie ze względu na formę, w jakiej je znajdowano, tj. bryłki lub niewielkie kawałki na dnie rzeki. Cieszyły się tak dużym popytem, że Egipcjanie rozpoczęli wydobycie w 2000 r. p.n.e.
W historii świata wiele cywilizacji wybrało złoto jako wiarygodną i uniwersalną formę pieniądza służącą do obrotu towarami.
Parytet złota to system monetarny, w którym waluta znajduje pokrycie w rezerwach złota kraju emitenta. Pojawił się wskutek uznania złota za rzeczywistą walutę. Zjednoczone Królestwo i całe Imperium Brytyjskie odeszło od niego po wybuchu I wojny światowej. Większość pozostałych krajów także odeszła od niego w XX w.

Jak obracać złotem?

 • Otwórz rachunek transakcyjny na AvaTrade
 • Zasil swój rachunek, aby mieć wystarczający budżet transakcyjny
 • Wybierz wielkość pozycji
 • Wybierz dźwignię finansową
 • Otwórz pozycję długą (kupno) lub krótką (sprzedaż) zgodnie ze swoją analizą

Różne formy złota dostępne dla traderów i inwestorów:
Metal fizyczny (kruszec lub monety) – kruszec to ugrupowanie metalu szlachetnego lub metal luzem. Mierzony w sztabkach o określonej masie.
Certyfikaty na złoto – Bardzo podobne do pierwszych banknotów papierowych. Powstałe w XVII w. certyfikaty na złoto pełniły funkcję dowodu własności złota i służyły do dokonywania płatności. W dzisiejszych czasach nadal są emitowane przez niektóre banki i odzwierciedlają posiadaną ilość złotego kruszcu lub monet.
Kontrakty futures na złoto – jest to umowa na dostawę złota po określonej cenie w przyszłości. Inwestorzy wykorzystują je do zarządzania ryzykiem cenowym.
Ponieważ obrót kontraktami futures na złoto odbywa się na scentralizowanych giełdach, kontrakty te oferują wyższą dźwignię finansową i elastyczność niż obrót samymi towarami.
Tytuły uczestnictwa funduszy ETF opartych na złocie – fundusze ETF są zarządzane przez ekspertów z zakresu obrotu złotem na podstawie idei korzystnych zwrotów oferowanych przez inwestycje w złoto. Potencjalnie, mogą dać większą szansę na wyższy zysk niż w przypadku samodzielnego obrotu. Należy pamiętać, że cena złota przez cały czas będzie wpływać na fundusze ETF.
Kontrakty na różnice kursowe – odpowiednie dla spekulantów, ale nie dla klasycznych inwestorów, te instrumenty pochodne umożliwiają czerpanie zysków ze zmian ceny złota w okresie obowiązywania kontraktu, bez prawa lub obowiązku zakupu faktycznego instrumentu bazowego. Charakter kontraktów CFD umożliwia zajmowanie pozycji krótkich na złocie i obracanie nim w oparciu o depozyt zabezpieczający.

INFORMACJE GIEŁDOWE

 • Symbol na MT4 – GOLD
 • Giełda – NYMEX
 • Godziny obrotu – 23:00 – 21:59
 • Depozyt zabezpieczający:  0.50
 • Przyrost: 0.01
 • Minimalna wielkość transakcji: 1

Dlaczego warto obracać złotem z AvaTrade?

Możesz dołączyć do AvaTrade już dziś, wpłacając tylko , i rozpocząć obrót złotem i innymi metalami. Szczycimy się tym, że od 11 lat jesteśmy regulowanym i zaufanym brokerem wybieranym przez klientów na całym świecie, i jesteśmy tu po to, by Ci pomóc.
Otrzymasz dostęp do wielu narzędzi edukacyjnych, korzyści transakcyjnych i innych korzyści dostępnych wyłącznie dla klientów AvaTrade.
Oferujemy szereg platform odpowiednich dla inwestorów na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym rozwiązania do obrotu zautomatyzowanego. Gwarantujemy, że znajdziesz środowisko transakcyjne dopasowane do swojego stylu.

Obrót złotem online

Obrót złotem z AvaTrade jest łatwy do zrozumienia, zwłaszcza jeśli masz już pewne doświadczenie na rynku Forex. Jednostką złota jest uncja trojańska wyceniana w walucie – zwykle w dolarach – podobnie jak w przypadku par walutowych.

Czynniki wpływające na obrót złotem i strategia obrotu złotem

Analizując zmiany cen złota, należy uwzględnić kilka różnych czynników:

 • Popyt i podaż – Źródłem większości globalnego popytu jest produkcja biżuterii (50%) i cele inwestycyjne (40%). Zwiększony popyt przy niskiej podaży oznacza wyższą cenę, z kolei nadpodaż przy niskim popycie spowoduje spadek cen.
 • Sentyment rynkowy – Polityczna niepewność lub niestabilność przyczynia się do niepewności globalnego wzrostu gospodarczego i nie pomaga w aprecjacji złota.
 • Zmienność cen na rynku – Złoto jest często wykorzystywane jako bezpieczna przystań w czasach nieprzewidywalności na rynku.
 • Zmiany kursów walut – Kurs dolara amerykańskiego wywiera duży wpływ na cenę złota. Kiedy dolar idzie w dół, ceny towarów na całym świecie idą w górę. Dolar amerykański i złoto łączy relacja odwrotna.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz alternatywnych możliwości inwestycyjnych lub zabezpieczenia w postaci niższego ryzyka zmian cen instrumentu, złoto może być właściwym instrumentem dla Ciebie.
Zwracamy uwagę, że obrót na tym rynku wiąże się z ryzykiem, tak samo jak na każdym innym rynku.

Kilka wskazówek dotyczących obrotu złotem:

 • Złoto jest porównywane z jenem, ponieważ oba instrumenty należą do kategorii „bezpiecznych przystani” i wykazują tendencję do podążania w tym samym kierunku. Często można sprawdzić swoje ustawienia transakcyjne, porównując te dwa instrumenty.
 • Skoncentruj się na zachowaniu ceny i pamiętaj, że zmiany kursów towarów mogą być większe niż w przypadku walut.
 • Najpopularniejszy kurs złota to XAU/USD. XAU to symbol złota w terminalu transakcyjnym.

Jesteś gotowy, by rozpocząć obrót złotem już dziś?