Wydzielone konta depozytowe klientów

افاتريد

Wydzielone konta depozytowe klientów obsługiwane przez Danske Bank

Poprzez wykorzystanie wydzielonych kont depozytowych, do których broker nie ma dostępu, Ava Trade EU Limited (AvaTrade) oferuje udoskonaloną ochronę funduszy swoich klientów. Fundusze wszystkich europejskich klientów są lokowane całkowicie oddzielnie od pozostałych aktywów AvaTrade, na wydzielonych kontach depozytowych w Danske Bank, czołowej europejskiej instytucji finansowej.

W Jaki Sposób Wydzielone Konto Depozytowe Chroni Pieniądze Klientów?

Zgodnie z umową na prowadzenie wydzielonych kont depozytowych, AvaTrade nie ma bezpośredniego dostępu do funduszy swoich klientów. Danske Bank zajmuje się prowadzeniem konta i ma wyłączne prawo do wykonywania przelewów. Oprócz tego, konta są całkowicie oddzielone od pozostałych aktywów AvaTrade, dzięki czemu zdeponowane fundusze nie mogą zostać użyte w inny sposób niż jako depozyt klienta.

Czym Wydzielone Konta Depozytowe Różnią Się Od Standardowych Wydzielonych Kont Prowadzonych Na Mocy Dyrektywy Mifid?

Aby zapobiec łączeniu pieniędzy brokera oraz jego klientów, dyrektywa MiFID wymaga od brokerów FX i CFD, aby lokowali fundusze klientów na wydzielonych kontach. Jednakże brokerzy nadal mają pełny dostęp do kont depozytowych swoich klientów. Wydzielone konta depozytowe uniemożliwiają dostęp do środków klientów firmie brokerskiej (AvaTrade).

Czy Wypłacanie Pieniędzy Z Kont Transakcyjnych Jest Przez To Trudniejsze?

Dodatkowa ochrona zapewniana przez wydzielone konta depozytowe w żaden sposób nie wpływa na wypłaty z kont.

Co Stanie Się Z Depozytami Klientów Jeśli Avatrade Zbankrutuje?

W sytuacji mało prawdopodobnego ogłoszenia upadłości przez AvaTrade fundusze klientów będą bezpieczne z uwagi na ulokowanie ich na wydzielonych kontach depozytowych w Danske Bank, oddzielnie od aktywów AvaTrade.

W Jaki Jeszcze Sposób Avatrade Chroni Moje Fundusze?

Lokowanie pieniędzy na wydzielonych kontach depozytowych jest tylko jednym z wielu sposobów, w jakie AvaTrade zapewnia bezpieczeństwo Twoim inwestycjom. Więcej informacji znajdziesz na stronie Bezpieczeństwo Funduszy.